Pre médiá


Anketa Telkáč roka 2016, organizovaná portálom Zoznam.sk, tento rok opäť prebiehala v online prostredí. Prostredníctvom hlasovania na sociálnej sieti ľudia posunuli v nominačnom kole (od 2. mája do 15. mája) svojich obľúbencov v jedenástich kategóriách do finále. Vo finálovom kole účastníci ankety vybrali spomedzi najsilnejšej TOP 5 absolútneho víťaza. Finálne hlasovanie prebiehalo v termíne od 16. mája do 22. mája. Hlasovanie bolo ukončené o 10:00.

 

„Sme nadšení, že aj v tomto roku sme zaznamenali nárast hlasov. Teší nás, že ľudia majú chuť oceniť prácu ľudí, ktorí sa im denne prihovárajú z obrazoviek, ale aj tímy ľudí, ktorí sa na výsledku významne podieľajú zo zákulisia. Blahoželáme víťazom a ďakujeme každému, kto sa zapojil do hlasovania“, ohodnotil priebeh ankety konateľ spoločnosti Zoznam, Martin Mác.

 

 

Víťazi ankety Telkáč roka 2016

 

Najobľúbenejší moderátor: VILO ROZBORIL

Najobľúbenejšia moderátorka: ADELA BANÁŠOVÁ

Najobľúbenejší herec: JÁN KOLENÍK

Najobľúbenejšia herečka: LUJZA GARAJOVÁ SCHRAMEKOVÁ

Najobľúbenejší redaktor/ Najobľúbenejšia redaktorka: JOZEF KUBÁNI

Najobľúbenejší slovenský seriál: HORNÁ DOLNÁ

Najobľúbenejšia spravodajská relácia: VEĽKÉ NOVINY (TV JOJ)

Najobľúbenejšia publicistická relácia: REFLEX

Najobľúbenejší TV program: V SIEDMOM NEBI

Najobľúbenejší vloger / stand – up komik: FUČO

Telkáč roka 2016 - Najobľúbenejšia slovenská televízna stanica roka: TV JOJ

 

„Vieme aká dynamická je práca v médiách, a že neustále prichádzajú nové trendy. S rýchlym rozvojom internetu a technológií sa sledovanie televízie čoraz viac presúva do online prostredia. Nehovoríme len o archívoch televízií, či o čisto internetových televíziách, ale aj o fenoméne livestreamu a čoraz silnejšej skupine vlogerov a komikov, ktorí  majú natoľko silné online publikum, čo sa nakoniec ukázalo aj v hlasovaní, že môžu byť konkurenciou klasickému televíznemu vysielaniu. Experimentálne sme preto tento rok do ankety Telkáč roka zaradili kategóriu „Najobľúbenejší vloger / stand – up komik,“  ozrejmil novinku v kategóriách Martin Mác.